top

Dom w otulinie lasu – Internity

Dom w otulinie lasu – Internity

Projektowany przez nas dom w duchu amerykańskiego modernizmu został doceniony przez portal Internity.

Z całym artykułem możecie zapoznać się tutaj

Naturalny dom

Na elewacji domu znajduję się drewno, dach został pokryty naturalnym łupkiem, a duże przeszklenia zapraszają naturę do wnętrza. Materiały wykończeniowe zostały wybrane w taki sposób, aby mogły się naturalnie starzeć.

Kuchnia to centrum domu z dużą podświetlaną wyspą, z kamiennym, pogrubianym blatem, który został doświetlony geometryczną lampą. Ciekawym kontrastem są tu czarne dostawiane hockery. Ogromnym atutem tego wnętrza są duże panoramiczne okna, które zostały obudowane fornirem. Nie zabrakło również w kuchni sprytnych rozwiązań, między piekarnikiem a lodówką zostały ukryte w ścianie drewniane drzwi do spiżarni. Natomiast w zabudowie obok piekarnika schowana za drzwiami została część na większe urządzenia kuchenne jak np. ekspres do kawy.

Dom jest zlokalizowany w przepięknej części zielonej Warszawy, w otulinie lasu i mazowieckiego parku krajobrazowego. Wnętrze zostało zainspirowane otaczającą go przyrodą, dlatego architektka z pracowni Twój Kwadrat zdecydowała się na zastosowanie naturalnych materiałów, które znakomicie komponują się z otaczającą go przyrodą. Znajdziemy w nim dużo drewna, kamienia. Cały projekt domu utrzymany w stylu modernistycznym.

W wiatrołapie na ścianach i suficie znajduję się drewno, ułożone w charakterystyczne lamele, w których zostało sprytnie schowane oświetlenie ledowe. Oświetlenie pięknie podkreśla obraz pt. „CISZA” Aliny Dorady-Kawczyk z galerii Xanadu. W przedpokoju znajdują się ukryte drzwi do garderoby, a cała ściana została obłożona lustrem.

Do części dziennej prowadzą przeszklone drzwi w drewnianej oprawie. Duży nowoczesny, szaro-lniany narożnik sprzyja wspólnym rodzinnym chwilom. Piękne duże okna wpuszczają do salonu naturalne oświetlenie, które podkreśla szlachetność wykorzystanych materiałów. Ściana telewizyjna została wykonana z drewnianych lameli, które często występują w aranżacji całego domu. Dzięki temu zabiegowi, używanie powtarzających się elementów w projekcie, sprzyja przestrzeni spójnej i harmonijnej.

Schody zostały wkute w ścianę, obłożone dębowym drewnem. Okno na klatce było wyzwaniem, wykonane jako jedna duża tafla biegnąca przez dwie wysokie kondygnacje. 

W domu nie mogło zabraknąć kominka, który subtelnie oddziela jadalnie z kuchnią od salonu. Dębowy stół z metalowymi nogami został wykonany na zamówienie. Ozdobą są piękne szklane zwieszane okrągłe lampy 

Łazienka na paterze była wyzwaniem, aby zmieścić na tak małej przestrzeni prysznic należało przebudować nieco hol. Konsekwentnie w łazience oczywiście pojawia się dużo naturalnego materiału, drewna. W zabudowie za WC znajduję się miejsce do przechowywania. Niesamowita szafka pod umywalkę, która została wykonana przez kamieniarza, podkreśla wyjątkowość wnętrza. Ciekawie oświetlono również całą łazienkę ukrytymi ledami w drewnianych deseczkach. 

Pokój gościnny z funkcjonalną rozkładaną sofą to przemiła oaza relaksu. Duże okna plus lustra na drzwiach szafy optycznie powiększają przestrzeń. 

Sypialnia urządzona została również przy użyciu naturalnych materiałów. Łóżko w rozmiarze 180×200 w drewnianej ramie wykonane z odzyskanego dębowego drewna, do którego została dopasowana stylowa ława oraz nocne szafki. 

Łazienka na piętrze to prawdziwy salon kąpielowy, w którym zainstalowano dwuosobowy prysznic, przygotowany na specjalne zamówienie.  Wanna jest dwuosobowa skierowana na okno z widokiem na las.